Welcome
Login / Register

82 6 12= مصاحبه ابراهیم نبوی با ابوالحسن بنی صدر

Featured

Thanks! Share it with your friends!

URL

You disliked this video. Thanks for the feedback!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Added by Admin in مصاحبه ویدیویی
836 Views

Description

این مصاحبه، یادآوری تلخی بود از افراد و تشکیلاتی که در بیش از سه دهۀ گذشته دانسته و یا ندانسته، شعار "حفظ نظام از اوجب واجبات است" را پیش می‌برند. با کارمندان رسمی وزارت اطلاعات، تکلیف روشن است ولی با امثال حزب توده و چریکهای فدائی اکثریت و افرادی با آن چنان روش و منش که در سالهائی که منجر به کودتای خرداد 1360 شد از یک سو، و از سوی دیگر افراد و تشکیلاتی چون آقای نبوی و یا کسانی که از "ظلم مردم به رهبری" دم می‌زنند و فجایع روزمرۀ کشور را از زمان "انتخاب" آقای روحانی لاپوشانی می‌کنند ، قضاوت مشکل‌تر به نظر می‌آید....
مصاحبه ابراهیم نبوی با ابوالحسن بنی صدر: https://soundcloud.com/a-banisadr/82-12-18 (فایل صوتی کامل)
1) شما دوبار متحد استراتژیک انتخاب کردید و از آنها دفاع کردید و بشدت از آنها جدا شدید آیت‌الله خمینی و آقای رجوی و چگونه شد که این اتفاق افتاد.
2) وقتی که به شما گفته بودند که همسرتان فرانسوی است گفته بودید همسر من ایرانی است اهل همدان فرزند یکی از مراجع است و به عنوان یکی از افتخاراتش گفته بودید که ایشان مترجم کتاب ولایت فقیه به زبان فرانسه است.
3) شما اولین کسی بودید که بحث التقاطی بودن در مورد مجاهدین خلق را مطرح کردید و منافقین از دیدگاه ما را نوشتید چه شد که با اینها کنار آمدید مگر نمیدانستید که حرف اینها همانی است .که در سالهای 53/54 زده بودند.
4) فکر کنید الان مهر 59 است و شما همان چیزهائی را که در مورد مجاهدین میدانید میدانستید وهم سرنوشتی که پیش آمد آیا ترجیح نمی‌دادید مماشات بکنید و بمانید و چهار سال را تمام بکنید و صندلی‌تانرا به یک رئیس جمهور دیگری بدهید و یا اینکه همان کاری را که کردید میکردید.
5) آیا بنظر شما دولت کره شمالی در حال حاظر دولت مستقلی نیست بنظر شما دولت امارات متحده عربی مستقل‌تر است یا دولت عراق.
6) ما یک افغانستانی داشتیم دست طالبان، الان یک افغانستانی داریم که طیف آمریکاست شما ترجیح میدهید که همان افغانستان طالبان می بود یا آمریکا با دخالت نظامی می‌آمد و حداقل حقوق فردی آدمها توی افغانستان را.
7) آیا میان منافع ملت ایران و آینده روشن ملت ایران و سیاست خارجی ایالت متحده منافع مشترکی وجود دارد یا نه...چون من دارم از دست شما دق میکنم بفرمائید ببینم حدس میزنید چند سال دیگر احتمالا آمریکا منحل بشه 30سال 50سال 70سال یه چیزی بگید من که خواهم مرد ولی یک جمله ای از شما بماند.
.8) پیشنهاد شما برای جامعه ایران و مردم ایران و نیروهای سیاسی که تلاش میکنند برای تغیروضعیت ایران چیست چه رفتاری بکنند آیا روش های اصلاحی رامی پسندید یا انقلابی یا بازهم روش خودتان را دارید...

Post your comment

Comments

Be the first to comment
RSS